Ako vybrať

Ako vybrať vhodný hydraulický rotátor, prípadne drapák?

Pre výber vhodného rotátora a drapáka je nutné sa zamyslieť nad niekoľkými bodmi / otázkami:

  • požadovaná nosnosť rotátora (aká je nosnosť a zdvíhacia sila mojej hydraulickej ruky)?
  • aký prietok a tlak oleja je v hydraulickom systéme, do ktorého sa bude rotátor pripájať?
  • ako vyzerá časť Vašej hydraulickej ruky, ku ktorej bude rotátor pripojený (bude zaistený čapom v uložení, bude sa montovať na priamo k prírube, atp.)
  • aké pracovné náradie (drapáky) budete k rotátora pripájať (prispôsobené na pripojenie na hriadeľ rotátora cez čap alebo priamo na prírubu, atď.)
  • k akej činnosti bude rotátor používaný? Bude slúžiť najmä pre zdvíhanie a otáčanie bremien „smerom nahor“ alebo na neho bude vyvíjaný aj tlak „smerom dole“?

Ak si s výberom neviete rady, zavolajte nám na +420 773 202 321 a my Vám radi poradíme.

Delenie produktov spoločnosti Baltrotors

1) Drapákové rotátory (označenie GR) – najbežnejší rotátory dodávané najmä pre stroje pracujúce v lesnom hospodárstve – traktorové vyvážačky, vyvážacie vleky za štvorkolky a malotraktory, odvoznej súpravy atp. Tieto najbežnejšie rotátory sa vyrábajú v rozmedzí nosnosti od 1 – 16 ton.

2) Rotátory s přídavným olejovým kanálem (označenie GRS) – menej bežné rotátory, ktoré sú vybavené prídavným olejovým kanálom pre hydraulický pohon ďalšieho príslušenstva.

3) Rotátory pro harvestory (označenie HR) – rotátory špeciálne vyvinuté pre stroje slúžiace na ťažbu dreva tzv. harvestorové technológií (harvestory a ťažobné stroje).

4) Průmyslové rotátory (označenie CPR a GIR) – rotátory navrhnuté na použitie v špecifických a náročných podmienkach (extrémne prašné alebo mokré prostredie, dokonca aj pod vodnou hladinou). Použitie napr. pre bagre, špeciálne nakladače, špeciálne stavebné stroje (napr. Menzi Muck, atp.), Hydraulické ruky a žeriavy používané na skládky šrotu, v prístavoch, atď.

5) Propojení a propojení s brzdou -tlmiče rázov (označenie BR a BRM) – masívne a spoľahlivé komponenty slúžiace k prepojeniu rotátora a hydraulickej ruky (ak je potreba, na želanie zákazníka).

 

Jak vybrat hydraulický rotátor

ako vybrať hydraulický rotátor

 

Výklad niektorých pojmov

Max. axiálne zaťaženie statické = „ako ťažké bremeno môže na rotátora visieť“ (10 kN = cca 1 000 kg)

Max. axiálne zaťaženie dynamické = „ako ťažkým bremenom môže rotátor otáčať“ (5 kN = cca 500 kg)

Točivý moment alebo tiež krútiaci moment vyjadruje pôsobenie sily na bod vzdialený od osi otáčania (hriadeľa rotátora). Fyzikálno sa jedná o moment sily. Názov krútiaci moment sa užíva v technických odboroch u rotačných pohonných systémov.

Obvykle sa udáva v jednotkách Nm (newtonmeter), krútiaci moment 1 Nm znamená, že hriadeľ pôsobí na bod vzdialený jeden meter od osi silou 1 newton.

Dodávatelia

AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor Formiko Hydraulics Ltd JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Tizmar snc