Články

Sekčné stínacia hlavice Tapio

Stínacia hlavice Tapio

Spoločnosť JPJ Forest, s.r.o. je výhradným dovozcom sekčných stínacia hlavíc fínskeho výrobcu Tapio pre Českú a Slovenskú republiku.

Sekčné stínacia hlavice sú narozdiel od klasických harvestorových hlavíc (pulzných) oveľa lacnejšie a ľahšie, a preto je možné namontovať aj na veľmi rozšírené hydraulické ruky používané na všeobecne známych „vyvážačkách za traktor„. Harvestorová technológie ťažby dreva sa týmto stáva konečne dostupnou aj pre živnostníkov a menšie podniky.

Čím sú sekčné stínacia hlavice Tapio unikátne?

Unikátnosť a výnimočnosť týchto hlavíc spočíva v ich univerzálnosti (možno namontovať na všetky běžné typy hydraulických ruk), nízkej hmotnosti, unikátne konštrukcii a v cenovej dostupnosti. Fínska značka Tapio dodáva hlavice na všetky kontinenty sveta. Tapio je vybavená vlastným hydraulickým rozvádzačom, ktorý ovláda lištovou reťazovú pílu, odvetvovacie nože, naklápanie hlavice, atď. Tieto hlavice rúbu (max. urezpodľa zvoleného typu), odvětvují a sortimente, tzn. plne nahradí harvestor a pritom sú namontované na univerzálnom nosiči, akým môže byť napr. UKT, LKT, poľnohospodársky traktor, bager atp.

Ovládanie hlavice je riešené pomocou digitálnej riadiacej jednotky (predvoľby sortimentace, kubírování, atď.) Z kabíny nosného vozidla. združené ovládanie hydraulické ruky  (hydraulického žeriavu) a stínacia hlavice možno riešiť aj pomocou joystickov (nadštandardná výbava).

Možnosť zapojenia hlavice na Váš stroj je závislá od viacerých faktorov:

  • Zdvíhacia sila a dosah hydraulickej ruky / žeriavu
  • Výkon hydraulického čerpadla (prietok a tlak oleja) – možno tiež riešiť externým čerpadlom
  • Typ použitého rotátoru (foto koncovej časti Vašej hydraulickej ruky / žeriavu). 

Prípadná výmena rotátora je nepríliš nákladnou položkou v obstaranie tejto technológie. Potrebný rotátor máme vo väčšine prípadov skladom, pretože sme oficiálnymi zástupcami popredného svetového výrobcu rotátorov Baltrotors pro ČR a SR (www.rotatory.sk).

Neváhejte nás prosím kontaktovat. Radi Vám poradíme s výberom vhodnej stínacia hlavice pre Váš stroj. (tel.: +420 773 202 321, e-mail: info@jpjforest.com

„Prestaňme nadávať, že nám harvestory berú prácu, vezmime prácu my im!“

Dodávatelia

AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor Formiko Hydraulics Ltd JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Tizmar snc