Harvestorový rotátor HR 16-03

 • Nosnosť 16 ton
 • Pre harvestory
 • Patentované prevedenie
 • Pre každodenné nasadenie
Cena: 3 050 € bez DPH

Dostupnost: Na dopyt

Objednat

Základná technická špecifikácia

 Rotácie    Neobmedzená pre oba smery
 Max. axiálne zaťaženie statické (nosnosť)    +160/-100 kN (+16 000/-10 000 kg)
 Max. axiálne zaťaženie dynamické (nosnosť pri rotácii)    +80/-50 kN (+8 000/-5 000 kg)
 Krútiaci moment pri 25 MPa    3 500 Nm
 Odporúčaný prietok oleja    40 l/min
 Hmotnosť    71 kg

Nákres harvestorového rotátora HR 16-03 si môžete stiahnuť tu: HR16-03 – výkres

Drapáky a ostatné pracovné príslušenstvo k tomuto rotátora: Drapáky a príslušenstvo tu

Rotátor HR16-03 možné ideálne kombinovať s týmito prepojovacími časťami (tlmičmi rázov): BR3, BR3B, BR30KS, BR30KS-80, BR32KS

Harvestorové rotátory Baltrotors

Baltrotors vyrába harvestorové rotátory pre všetky bežné harvestory a ťažobné stroje na trhu. K dostaniu sú rotátory od 6 do 16 ton nosnosti. Z našej ponuky harvestorových rotátorov si vyberie každý. Máme v ponuke harvestorové rotátory pre malé, stredné aj veľké harvestory rozdelené podľa veľkosti hydraulického žeriavu a ďalej podľa spôsobu upevnenie rotátora. Špičkový harvestorový rotátor nemusí byť predražený, stačí si len vybrať ten od Baltrotors. Harvestorové rotátory Baltrotors zaisťujú rotáciu harvestorové alebo stínacia hlavice stroja. Pripojenie rotátora do hydraulického okruhu je zabezpečené dvoma hydraulickými hadicami. Na výber je z dvoch spôsobov pripojenie (rotátory o nosnosti 6 – 12 ton): bočná časť spodnej príruby rotátora alebo na spodku tejto príruby (všetky harvestorové rotátory Baltrotors (6 – 12 ton) sú vybavené oboma typmi pripojenie už v základnej výbave a zákazník si len vyberie, ktorú možnosť chce využívať). Najväčší harvestorové rotátory Baltrotors o nosnosti 16 ton majú navyše v základnej výbave ešte tretia možnosť pripojenie a to v hornej časti tela rotátora. Každý zákazník si tak môže vybrať pripojenie, ktoré bude najviac vyhovovať jeho typu harvestorové hlavice a hydraulického žeriavu.

Stator a telo harvestorových rotátorov Baltrotors je vyrábané zo špeciálnej vysoko odolnej liatiny. Rotor je vyrábaný zo špičkovej oceľové chróm – molybdénovej zliatiny. Koncovky pre pripojenie hydraulických hadíc sú na všetkých harvestorových rotátora Baltrotors rovnaké, a to: G 1/2„. Ak si neviete s výberom harvestorového rotátora rady, kontaktujte nás prosím na +420 773 202 321 alebo prostredníctvom kontaktného formulára.

Rotátory a drapáky – Informácie

Max. axiálne zaťaženie statické = „ako ťažké bremeno môže na rotátora visieť“ (10 kN = cca 1 000 kg)

Max. axiálne zaťaženie dynamické = „ako ťažkým bremenom môže rotátor otáčať“ (5 kN = cca 500 kg)

Rotátory sa používajú u priemyselných strojov, ktoré vyžadujú neobmedzenú rotáciu pracovných mechanických žeriavov (hydraulických rúk). Vďaka svojej konštrukcii umožňujú rotátory plynulú dodávku hydraulického oleja do potrebných súčastí a to bez obmedzenia rotácie. Umožňujú 360 stupňovou rotáciu okolo svojej osi. Uľahčujú a zrýchľujú prácu a tým aj zmenšujú náklady.

Točivý moment alebo tiež krútiaci moment vyjadruje pôsobenie sily na bod vzdialený od osi otáčania (hriadeľa rotátora). Fyzikálno sa jedná o moment sily. Názov krútiaci moment sa užíva v technických odboroch u rotačných pohonných systémov.

Obvykle sa udáva v jednotkách Nm (newtonmeter), krútiaci moment 1 Nm znamená, že hriadeľ pôsobí na bod vzdialený jeden meter od osi silou 1 newton.

Poptávka - Dotaz

Máme nový eshop JPJForest.sk - všetky produkty novo nájdete aj tam s možnosťou okamžitej objednávky a platby platobnou kartou!

Související rotátory, drapáky a příslušenství

Harvestorový rotátor HR16-02
 • Nosnosť 16 ton
 • Pre harvestory
 • Patentované prevedenie
 • Pre každodenné nasadenie
profil produktu
Harvestorový rotátor HR12-01
 • Nosnosť 12 ton
 • Pre harvestory
 • Patentované prevedenie
 • Pre každodenné nasadenie
profil produktu
Harvestorový rotátor HR12 SM
 • Nosnost 12 tun
 • Pre harvestory
 • Patentované provedení
 • Pro každodenní nasazení
profil produktu

Dodávatelia

AS Fors MW BALTROTORS Ltd Biojack Black Bruin Deitmer Finn-Rotor Formiko Hydraulics Ltd JPJ Forest Kreisi Metall OÜ Tizmar snc